Africa of the past, Africa of the future: The dynamics of global conflicts, peace and development

 

School of Oriental and African Studies (SOAS), University of London a Filosofický ústav Akademie věd České republiky Vás srdečně zvou na konferenci s názvem Africa of the past, Africa of the future: The dynamics of global conflicts, peace and development. Cyklus přednášek věnovaných nejen africké filozofii proběhne ve dnech 2. 5. – 3. 5. 2017 v Akademickém konferenčním centru, Husova 4a, Praha 1, od 9: 30 hodin. Konference bude probíhat i v Londýně a to ve dnech 5. 5. – 6. 5. v prostorách univerzity SOAS. Jak uvedla přední česká afrikanistka Alena Rettová: “Obě konference budou studovat pojem času v Africe. Zatímco londýnská konference se zaměří na čas v africké literatuře a filozofii, pražská konference bude orientována více do společenských věd (politologie, historie, sociologie…).1.Cit. The Ethnologist [online]. Středokluky: The Ethnologist, 2015- [cit. 29. 4. 2017]. ISSN 2570-4761. Dostupné z: https://ethnologist.info/interview/alena-rettova/ Na pražské konferenci vystoupí mimo doktorky Aleny Rettové, i další afrikanisté a vědečtí pracovníci, například Petr Skalník2.PhDr. Petr Skalník, CSC., Jan Záhořík3.doc. PhDr, Jan Záhořík, Ph.D., Michelle Clarke, Zuzana Uhde4.Mgr. Zuzana Uhde, Ph.D. a další. Podrobné informace o konferenci a rozpis jednotlivých přednášek naleznete zde. Konference Africa of the Past, Africa of the Future je volně přístupná všem zájemcům o soudobou problematiku afrického kontinentu a je určená jak odborníkům, tak široké veřejnosti.

 

References
1 Cit. The Ethnologist [online]. Středokluky: The Ethnologist, 2015- [cit. 29. 4. 2017]. ISSN 2570-4761. Dostupné z: https://ethnologist.info/interview/alena-rettova/
2 PhDr. Petr Skalník, CSC.
3 doc. PhDr, Jan Záhořík, Ph.D.
4 Mgr. Zuzana Uhde, Ph.D.
Sleduj autora Barbora:

Ethnologist, Editor in chief of The Ethnologist

Mgr. et Bc. Barbora Zelenková (roz. Šajmovičová) se narodila roku 1985 v Praze. Vystudovala Blízkovýchodní studia na Západočeské univerzitě v Plzni a Etnologii na Univerzitě Karlově v Praze. V rámci Blízkovýchodních studií se zaměřovala na Somálsko a Somálce, v rámci Etnologie na odbornou a popularizační tvorbu českého orientalisty a arabisty Aloise Musila. Od roku 2014 žije v Londýně, kde založila stránky The Ethnologist, ve kterých působí jako šéfredaktorka a autorka. Rovněž se věnuje překladatelské činnosti (anglicko-česky a česko-anglicky). Během svých studijních cest procestovala řadu zemí Blízkého východu, např. Egypt, Palestinu, Izrael nebo Jordánsko. Zajímá se nejen o etnologii, ale také ekologii a práva zvířat.