Podporujeme

 

Každoročně podporujeme řadu neziskových organizací a nadací, které aktivně pomáhají jak lidem, tak i zvířatům a přírodě. V současné době finanční podpora níže uvedeným organizacím putuje pouze od našeho šéfredaktora. V dlouhodobém horizontu chceme tuto pomoc rozšířit na další vybrané nadace a projekty, jejichž partnerem se stane přímo The Ethnologist.
Ethnologist.info podporuje řadu neziskových organizací. Foto: Barbora Šajmovičová
Ethnologist.info podporuje řadu neziskových organizací. Foto: Barbora Šajmovičová

 


 

Nový prostor

Již od roku 2005 pravidelně kupujeme časopis Nový prostor, který se významně angažuje v problematice bezdomovectví a pomáhá lidem v těžké životní situaci. Do této pomoci se můžete zapojit i Vy – stačí, když si koupíte časopis Nový prostor.

 


 

Snow Leopard Trust

Od počátku roku 2015 rovněž podporujeme Snow Leopard Trust. Tato organizace v rámci ochrany Leoparda sněžného, který je na seznamu vážně ohrožených zvířecích druhů, (zejména kvůli kožešinovému obchodu majícím významný odbyt na asijském trhu) zapojuje především místní rurální mongolské komunity do ochrany jejich přírodního bohatství a nabízí mongolským komunitám práci.

 


 

The Dian Fossey Gorilla Fund International

Od roku 2011 podporujeme tuto organizaci, mezi jejíž programy patří aktivní ochrana Goril horských v oblasti pohoří Virunga a tedy i horských pralesů a rovněž aktivní podpora místních lidí, kteří se do této ochrany zapojují. Díky tomuto parku tak vznikla významná organizace činná přímo v Africe, která podporuje a významně pomáhá jak lidem, tak i zvířatům a rostlinám.